Partnerski sastanak Gimnazije Ljubuški i Vijeća mladih Grada Mostara

Napisao/la  BLJESAK.INFO

U prostorijama Gimnazije Ljubuški održan je sastanak ravnatelja Gimnazije Ljubuški i članova Vijeća mladih Grada Mostara. Sastanak je realiziran u  sklopu projekta ''Sajam Srednjih Škola-Mostovi prijateljstva 2015''.

Sastanak je poslužio za upoznavanje ravnatelja Gimnazije Ljubuški i uposlenika Gimanzije Ljubuški o planovima i aktivnostima projekta Sajma Srednjih Škola-Mostovi prijateljstva 2015, kao i konkretni dogovor o sudjelovanju spomenute škole u projektnim aktivnostima.

Sastanku su prisustvovali i predstavnici misije OSCE-a.

Vijeće mladih Grada Mostara provodi projekat ''Sajam Srednjih škola- Mostovi prijateljstva 2015.'' u sklopu projekta ''Dijalog za budućnost'' koji implementiraju UNDP, UNICEF i UNESCO u partnerstvu sa Predsjedništvom Bosne i Hercegovine.

Projekat ''Dijalog za budućnost'' se financira sredstvima Ureda Ujedinjenih naroda za podršku izgradnji mira / Fonda za izgradnju mira (PBF).

Osnovni cilj projekta ''Sajam srednjih škola- Mostovi prijateljstva 2015''  jeste  promovirati suživot kroz povećano povjerenje, poštivanje različitosti, te jačanje građanskog i međukulturalnog dijaloga među građanima, posebno mladima, sve u cilju smanjenja opasnosti od ponovnog sukoba i nasilja.

Aktivnosti projekta Sajam Srednjih Škola-Mostovi prijateljstva će trajati do 01. prosinca 2015. godine, a realizirat će se kroz tematsku oblast obrazovanje.