Gimnazija Ljubuški na 3. susretu europskih točaka izvrsnosti

U Varaždinu je održan 3. susret europskih talent točaka. Gimnazija Ljubuški postala je dio ove Mreže 2020. godine kad je prva u Federaciji BiH dobila Certifikat za točku izvrsnosti . Predstavljali su nas ravnatelj Leopold Mandić i profesorice Mirela Čuvalo i Renata Primorac.

U okviru radnog posjeta obišli su Prvu gimnaziju u Varaždinu koja je primjer Centra  izvrsnosti. Škola broji oko 800 učenika i iznimno je dobro opremljena za kabinetski rad. Zatim je održan prijem u Maloj palači kod županijskog pročelnika za obrazovanje na kojem su nazočile resorna ministrica i ravnateljica Zavoda za odgoj i obrazovanje naše Županije kao i predstavnici iz Banja Luke, Zadra, Budimpešte i Novog Sada.Drugi dan susreta upriličena su predavanja o izvrsnosti, kreativnosti i obrazovanju.Naši predstavnici obišli su grad i studentski dom u kojem su susreli naše bivše učenike.