NAJAVA: U petak kviz znanja iz opće kulture “Kvisko”

Napisao/la  ljportal.com

U petak, 26. veljače u 12 sati, u Gimnaziji u Ljubuškom biti će organizirano natjecanje kviz znanja iz opće kulture u kojemu će sudjelovati po dva učenika iz svih sedam srednjih škola u ZHŽ-u. Učenici će odgovarati na 15 pitanja iz različitih područja općeg znanja.

Sve je počelo na četvrtom sajmu ideja Volontiraj-kreditiraj koji je održan u Sarajevu. Od ukupno 110 škola iz 54 grada iz BiH, koje su sudjelovale na tom svojevrsnom natjecanju, učenici ljubuške Gimnazije projektom “Kvisko-kviz znanja iz opće kulture”, bili su najbolji. Njihova ideja zaživjela je upravo u njihovoj školi, gdje se održava već šestu godinu za redom Kviz znanja iz opće kulture.

Za najbolje su predviđene nagrade i kvisko, zlatna mudra sova kojoj su dali ime Ljupko (po Ljubuškom), a bit će izveden i glazbeni program. Da sve proteče u najboljem redu, brinuti će se i sve nadzirati tročlani ocjenjivački sud.