U Gimnaziji Ljubuški održano predavanje o ranom otkrivanju i prevenciji raka dojke

Napisao/la  radioljubuski.ba

U organizaciji Udruge žena liječenih od karcinoma dojke Narcis iz Širokog Brijega jučer je u Gimnaziji Ljubuški održano predavanje o ranom otkrivanju i prevenciji raka dojke.

„Riječ je o uobičajenim aktivnostima koje provodimo svake godine „ kazala je za Radio Ljubuški predsjednica udruge Narcis Radica Lasić. „ Održavamo predavanja po srednjim školama ŽZH , riječ je o projektu "Osnaživanje zdravlja žene" koji se odvija u cijeloj BiH u sredinama gdje postoje aktivne udruge. Na predavanjima koje smo održali danas u Ljubuškom bilo je odlično. Predavanja su bila dobro posjećena a držimo ih zajedno dr. Katarina Hrkać i ja kao koordinatorica projekta.“ kazala je.

Okupljenim srednjoškolcim predstavljene su informacije o uzrocima i rizičnim faktorima koji se odnose na ovu bolest, načini liječenja bolesti kao i konkretni praktični savjeti o tome kako se mogu vršiti samopregledi kojima se povećava stupanj blagovremenog otkrivanja bolesti i samim time smanjuje mogućnost njenog napredovanja.

„Svaki put kad završimo predavanje i kada se vraćamo , iako umorne, osjećamo se prekrasno jer smo tim divnim mladim ljudima, prenijele nešto iz svoga iskustva i naučili ih nešto što moraju znati da bi mogle pomoći sebi ili nekom drugom. Hvala im na ugodnom druženju.“ poručile su iz udruge Narcis.