U Gimnaziji Ljubuški otvorena 9. izložba slika Art galerije Herceg - foto

Napisao/la  radioljubuski.ba

Deveta izložba slika polaznika škole slikanja u organizaciji Art galerije Herceg iz Ljubuškog otvorena je sinoć u Gimnaziji Ljubuški. Škola slikanja u trajanju od tri mjeseca održavala se pod stručnim vodstvom akademskog slikara Ernesta Markote. Ovogodišnju školu slikanja uspješno je završilo dvadeset polaznika, osamnaest polaznika završili su prvi, drugi i treći stupanj dok je za dvoje polaznika bio organiziran napredni stupanj.

Kroz školu slikanja u proteklom razdoblju prošlo je više od stotinu polaznika svih dobnih skupina, neki od polaznika nastavili su se aktivno baviti slikarstvom, te su uspješno samostalno izlagali. Na prigodnoj svečanoj večeri u polivalentnoj dvorani Gimnazije Ljubuški uz same izlagače i polaznike škole slikanja okupio se i veliki broj ljubitelja likovne umjetnosti. Svoj stručni osvrt na izložena djela dao je akademski slikar Franjo Primorac, certifikate o završenom stupnju škole polaznicima je uručio organizator i začetnik škole Ivan Herceg dok je izložbu svečano otvorio ravnatelj Gimnazije Ljubuški Goran Skoko.

U glazbenom dijelu nastupili su srednjoškolci Sara Mihaela Dedić, Bruno Vego, Emin Anadolac uz tehničku potporu Josipa Čolaka. Program je vodila Bjanka Medić.

Evo i popisa onih koji su izlagali na 9. izložbi slika polaznika škole slikanja Art Galerije Herceg.

I. stupanj:

Napredni stupanj:
Branka Gašpar
Rosanda Jurič

Slike i audiozapis sa izložbe možete pogledati OVDJE.