Prvi upisni krug u Gimnaziju Ljubuški 23. i 24. lipnja

Kraj školske godine za mnoge učenike znači razbibrigu i odmor od obveza i svega onoga što škola nosi sa sobom. Ipak, ima onih učenika koji sebi ne mogu dopustiti potpuni odmor i uživanje u svim radostima koje ljeto nosi sa sobom. Naime, nakon završenog osnovnog školstva, učenici osmih razreda se tijekom ljeta moraju upisati u jednu od srednjih škola, koja im se nudi na području njihove općine ili grada u kojem žive.

Gimnazija Ljubuški ove školske godine upisuje tri odjeljenja s po 30 učenika. Bodovni prag u prvom upisnom krugu je 45 bodova, a predmeti koji se boduju su hrvatski jezik, strani jezik, matematika, povijest, zemljopis te opći uspjeh iz 7. i 8. razreda. Kako su nam objasnili u ljubuškoj Gimnaziji, ukoliko se prijavi više učenika s istim brojem bodova, uzet će se u obzir 6. razred, jer se ove godine upisuju tri odjeljenja.

Prijave učenika za upis u prve razrede Gimnazije Ljubuški u ljetnom I upisnom krugu primaju se 23. i 24.lipnja u vremenu od 8 do 14 sati.

Na natječaj za upis učenik prilaže svjedodžbu o završenom šestom, sedmom i osmom razredu osnovne škole, te izvadak iz matične knjige rođenih ili rodni list .