Još jedna uspješna generacija MATURANATA Gimnazije Ljubuški

(1 Glasaj)

Stiglo je neko novo vrijeme i u tom vremenu napustila nas je jedna posebna generacija maturanata.

Kao što je naša maturantica Anica Matić rekla „Glavu gore, bar ćemo na poseban način biti posebni.“

Iako nisu mogli proslaviti kraj svog srednjoškolskog obrazovanja, ipak su se s osmijehom na licu oprostili od svojih profesora kojima će ostati u lijepom sjećanju.

Prošle školske godine našu školu napustilo je 95 maturanata. Pet učenika nije nastavilo svoje školovanje, a svi ostali su uspjeli upisati fakultet.

Državnu maturu u Hrvatskoj prijavila su 52 učenika, samo dva učenika nisu položila.

U Hrvatskoj studira 31 učenik ove generacije, u Bosni i Hercegovini 58 i u Austriji jedna učenica.

Kad pogledamo izbor fakulteta naših učenika, možemo biti ponosni što su izabrali respektabilne i cijenjene fakultete.

Među njima su smjerovi medicina, pravo, ekonomija, elektrotehnika, strojarstvo, arhitektura, farmacija, građevina, informatika, logopedija, fizioterapija, radiologija, biotehnologija,računarstvo, matematika, psihologija, zdravstveni studiji, laboratorijska dijagnostika, jezični smjerovi i mnogi drugi.

Odlazak svake generacije koja u školi provede četiri godine svoga života, uvijek je poseban događaj za školu, ispunjen ponosom na mlade ljude koji kreću u neki novi, neizvjesni i nepoznati svijet, kao i željama profesora da im životne staze budu ravne i blistave, bez puno krivudanja i prepreka.