Humanitarna akcija Gimnazije Ljubuški „Darujmo svima dostojanstven Božić“

„Dobrota mnogo zna i može, a govori s omjehom“, zapisao je Ivo Andrić zadirući tako u dubinu ljudskog srca, čija se snaga prepoznaje i na djelu. Istinsko zrcalo srca naših gimnazijalaca je onaj tko je u potrebi, tko treba pomoć, razgovor, ohrabrenje, utjehu…

U želji da ovo društvo i svijet učinimo jačim i boljim, naša škola je odlučila učiniti dobro djelo, pomoći socijalno ugroženim obiteljima u našoj općini. Kao i dosadašnjih godina pokretač akcije je Vijeće učenika Gimnazija Ljubuški, a u akciju su uključeni svi učenici i djelatnici škole.

Pravile su se čestitke, skupljale donacije, hrana i potrebne higijenske potrebštine i na kraju je trud urodio plodom i sve je dostavljeno na adrese naših sugrađana koji su u potrebi.

Svi dojmovi i iskustva koje smo stekli i čuli u kontaktu s korisnicima, dugo će nam ostati u sjećanju, jer takve situacije ne viđamo svaki dan, to nas je motiviralo i ujedinilo u želji da nastavimo pomagati i dalje, ne samo u božićno vrijeme, već tijekom cijele godine.