Srednjoškolci potakli učenike završnih razreda na upis u Gimnaziju Ljubuški

Napisao/la  LJ:PORTAL
(1 Glasaj)

Upis u srednju školu jedan je od onih ključnih koraka koji bitno određuju daljnji tijek života svakoga od nas. Mladi upisuju srednju školu jer su svjesni da bez završene srednje škole teško mogu zadovoljiti svoje potrebe.

Učenici završnih devetih razreda već razmišljaju koju srednju školu upisati i to je najvažnije pitanje nakon završenog osnovnoškolskog obrazovanja. To je pitanje koje muči većinu učenika završnih razredna i odgovor na ovo pitanje nije uvijek jednostavan.

Radi se o jednoj od najznačajnijih odluka u životu kojom se u velikoj mjeri određuje daljnji životni put. Potrebno je učiniti sve kako bi se donijela najbolja moguća odluka, pa su iz tog razloga učenici Gimnazije Ljubuški, u pratnji profesora obišli osnovne škole na prostoru općine Ljubuški.

Cilj ove posjete bila je promocija ljubuške Gimnazije pred upis u novu školsku godinu. Organizirano je detaljno predstavljanje o Gimnaziji Ljubuški kroz promotivni video i prezentacije, s posebnim naglaskom na specifičnosti obrazovanja u gimnaziji te široki spektar mogućnosti nakon gimnazijskog programa i obrazovanja.