Gimnazija Ljubuški pobjednik Civitasa

Napisao/la  ljportal.com
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

U prostorijama Prve osnovne škole Široki Brijeg održano je natjecanje iz Civitasovog programa građanin za Županiju Zapadnohercegovačku. Na natjecanju su sudjelovale četiri osnovne i četiri srednje škole s podružja ŽZH.

Cilj ovakvog natjecanja je osposobiti mlade ljude za izgradnju modernog demokratskog društva, naučiti ih kvalitetnom razmišljanju i kritičkom prosuđivanju te ih uputiti na važnost aktualnih problema i njihovo rješavanje. Kriteriji za ocjenu izlaganja su prezentacija, elokvencija učenika, važnost izabrane teme i naravno sam dojam.

U stručnom žiriju bili su: Drago Zovko, Anamarija Čolić i Mario Mikulić.

Svaka škola imala je predstavništvo od osam učenika koji su na odabranu temu radili objašnjenje problema, procjenu alternativnih metoda, prijedlog mjera i plan akcije.

Pobjednici za OŠ bili su učenici iz OŠ Ivane Brlić Mažuranić s temom Povijesno blago Ljubuškog Bigeste, a za srednje škole Gimnazija Ljubuški s temom Privatizacija.

FOTO GALERIJA

ljportal.com

Pročitano 3525 puta