Gimnazijalac Mate Herceg pobjednik druge pjesničke večeri srednjoškolaca u Ljubuškom - audio i foto

Napisao/la  radioljubuski.ba

Mate Herceg, učenik 3. razreda ljubuške Gimnazije pobjednik je druge pjesničke večeri srednjoškolaca pod nazivom „Ljubuški u meni pjesma“ koja je na Valentinovo održana u Knjižnici Ljubuški. Kako je pojasnio voditelj Knjižnice Ljubuški Ivica Vizentaner, oni su ovu manifestaciju organizirali u sklopu obilježavanja i proslave Dana Općine.

- Budući da obilježavanju Dana općine Ljubuški prethode brojne svečanosti i programi, svoj obol odlučili smo dati i u Knjižnici Ljubuški organiziranjem pjesničke večeri srednjoškolaca -  rekao je Vizentaner.

Pjesnička večer je bila prilika za brojne mlade Ljubušake stati pred mnogobrojnu publiku i čitati svoju poeziju, a profesor Mate Grbavac ih je sve ohrabrio i zamolio da se nastave baviti pisanjem. Zaželio im je da u budućnosti izdaju i svoje knjige.

Za najbolju pjesmu je na kraju proglašena pjesma ljubuškog gimnazijalca Mate Hercega, koji je za Radio Ljubuški rekao kako poeziju piše za sebe, te da svoje pjesme šalje na natječaje, a ovo mu je bila prva prilika čitati svoju poeziju pred publikom.

Nagradu mu je uručio načelnik Općine Ljubuški Nevenko Barbarić, a večer su glazbenim nastupom uljepšali Ana Buntić i Sara Dedić koje su izvele pjesmu Ljubuški pokojnog Martina Pere Borasa, Mihaela Matić i Katarina Mikulić koje su izvele duo na klaviru, te Pavle Pavićević i Ivana Petrušić koje su na kraju programa izrecitirale Malu kavanu Dobriše Cesarića.

Više o ovom kulturnom događaju pogledajte na linku OVDJE.