Učenicima Gimnazije Ljubuški Srećku Hercegu i Franu Zeliću treće mjesto u Hadžićima za film "Rođen na kamenu" - audio i foto

Napisao/la  radioljubuski.ba

Veliki broj mladih iz BiH i zemalja regije (Hrvatska, Crna Gora, Srbija…) prijavio se na natječaj koji je i ove godine raspisao „3. filmski festival mladih Hadžići“. Mladi su mogli prijaviti filmove u četiri kategorije: 1.kratkometražni igrani film, 2.kratkometražni dokumentarni film, 3.kratkometražni eksperimentalni film i 4.kratkometražni animirani film.

Na završnicu su pozvani autori po tri prvonagrađena rada iz sve četiri kategorije, a među njima su bili i dvojica učenika drugog razreda Gimnazije iz Ljubuškog, Srećko Herceg i Fran Zelić. Oni su u kategoriji kratkometražnog dokumentarnog filma osvojili treće mjesto s filmom „Rođen na kamenu“ koji se bavi kulturno-povijesnim nasljeđem ljubuškog kraja.

Ovo je već četvrta nagrada u ovoj kalendarskoj godini za učenike Gimnazije koji u svom radu imaju veliku podršku i potporu pedagoginje Zdravke Rupčić i ravnatelja Gorana Skoke. Kako je kazala pedagoginja ovi mladi su pokrenuli energiju kreativnosti u školi i treba ih podržati, ne samo roditelji i škola, već i šira zajednica.

Fotogaleriju i audio prilog možete pronaći na linku OVDJE...