FOTO VIJEST: Gimnazijalci iz Ljubuškog pobjednici natjecanja Civitas

Napisao/la  ljportal.com

U prostorijama Osnovne škole Ruđera Boškovića u Grudama održano je županijsko natjecanje osnovnih i srednjih škola u programu Civitasa. Na natjecanju je sudjelovalo šest osnovne i četiri srednje škole s područja Županije Zapadnohercegovačke.Svaka škola imala je predstavništvo od osam učenika koji su na odabranu temu radili objašnjenje problema, procjenu alternativnih metoda, prijedlog mjera i plan akcije.

Cilj ovakvog natjecanja je osposobiti mlade ljude za izgradnju modernog demokratskog društva, naučiti ih kvalitetnom razmišljanju i kritičkom prosuđivanju te ih uputiti na važnost aktualnih problema i njihovo rješavanje. Kriteriji za ocjenu izlaganja su prezentacija, elokvencija učenika, važnost izabrane teme i naravno sam dojam. Stručni žiri sačinjavali su Drago Zovko, Karlo Zelenika i Mario Mikulić.

Pobjedu na županijskom natjecanju u konkurenciji srednjih škola izborila je ekipa Gimnazije Ljubuški s temom "Neodržavanje Kule Herceg Stjepana" koju su pod vodstvom prof. Mile Logare prezentirali: Antonia Vukšić, Katarina Spajić, Emin Anadolac, Mijo Kozina, Patricia Ćutuk, Nikolina Miličević, Matea Ilić i Ana Petrović. Pri izradi ovog projekta njima su pomogli: Bruno Vego, Valerija Ereš, Zdravka Džajić, Luka Pavlović, Petra Šimunović i Klara Vukojević.

Pobjedu u konkurenciji osnovnih škola izborila je Osnovna škola Tina Ujevića Vitina s temom "Školskom uniformom protiv diskriminacije" koju su pod vodstvom nastavnica Ane Bubalo i Ane Dugandžić prezentirali: Karlo Mihaljević, Nika Barać, Ivan Paradžik, Milla Zadro, Iva Zadro, Lucija Barbarić, Miran i Tomislav Bulić.

Fotogaleriju sa natjecanja možete pogledati na linku OVDJE.