Posušaci ponovno odnijeli "Ljubka", ljubuški gimnazijalci drugi - foto

Napisao/la  radioljubuski.ba
(1 Glasaj)

Šestu godinu za redom u ljubuškoj Gimnaziji održan je kviz znanja iz opće kulture „Ljubko“ u kojem se natječu učenici iz sedam srednjih škola Županije ZH-a.

Ova značajna manifestacija započela je pjesmom „Ljubuški u meni pjesma“ u izvođenju Ive Petrović, a potom je s dvije pjesme nastupio zbor učenika „Gimnasium“.

Čast da prvim točnim odgovorom otvore natjecanje pripalo je Gimnaziji „Fra Dominika Mandića“ iz Širokog Brijega, a potom su na red došle i ostale. Odgovaralo se na ukupno 15 pitanja, u prvom dijelu sedam, a u drugom na osam pitanja.

Nakon prvog dijela u vodstvu je bila Gimnazija „Fra Grge Martića“ iz Posušja sa svih sedam točnih odgovora, a slijedila je ekipa domaćina „Gimnazije Ljubuški“.

Nakon pauze u kojoj su u glazbenom dijelu nastupili Fran Zelić i Mila Boras krenulo se u završni dio.

Gimnazijalci iz Posušja i Ljubuškog nisu posustajali, redali su točne odgovore, a onda na četrnaestom pitanju Posušani su kiksali, pa su nakon svih petnaest pitanja imali četrnaest točnih odgovora kao i ljubuški Gimnazijalci. Treći su bili Gruđani (SSŠ Antuna branka Šimića).

Prije „završnog obračuna“ posuške i ljubuške Gimnazije u glazbenom su dijelu nastupili: Bruno, Emin, Luka i Sara.

U dodatnom „ispitivanju“ Ljubušaka i Posušana uspješniji su bili „gosti“ i osvojili su prvo mjesto. Treba reći da su učenici Gimnazije iz Posušja i prošle godine bili prvi, pa su tako uspjeli obraniti titulu.

Trećeplasiranoj ekipi iz Gruda nagrade je uručio pomoćnik načelnika za društvene djelatnosti i pitanja branitelja Ivica Boras, dugoplasiranoj ekipi ljubuške Gimnazije nagrade je uručila ministrica obrazovanja, kulture i športa u Vladi ŽZH-e Ružica Mikulić, a prvoplasiranima nagrade je uručio ravnatelj ljubuške Gimnazije Goran Skoko.

Fotografija s natjecanja možete pogldati na linku OVDJE.