Humanost na djelu: Ljubuški gimnazijalci pomažu siromašnim sugrađanima

Napisao/la  bolji-ljubuski.com

Učenici Gimnazije Ljubuški i ove godine u suradnji s Crvenim križem Ljubuški provode tradicionalnu akcija prikupljanja pomoći za siromašne i ugrožene sugrađane.Akcija se provodi uz pomoć Vijeća učenika i svih učenika koji pohađaju ovu školu. Kako doznajemo, prikupljeno je 17 paketa, a odaziv učenika je bio jako dobar.

"Ovo je jedna hvalevrijedna akcija koja potiče naše učenike da stvaraju humanitarni duh, osobito u ovom blagdanskom vremenu, koje treba ispuniti darivanjem i zajedništvom“, kazala nam je Ana Petrović, predsjednica Vijeća učenika Gimnazije Ljubuški. Dodala je i to da će četvero učenika koji su članovi Vijeća učenika zajedno s djelatnicima Crvenog križa Ljubuški posjetiti socijalno ugrožene obitelji te im predati pakete s namirnicama i higijenskim potrepštinama.

Osim u ljubuškoj Gimnaziji, nekoliko učenica zatekli smo za štandom i ispred zgrade općine, gdje su se prodajom božićnih čestitki također prikupljale donacije za potrebite ljubuške obitelji.