Gimnazijalci iz Ljubuškog sudjelovali na obilježavanju obljetnice "Dani sjećanja" - foto

Već šestu godinu za redom navijačka udruga „Skauti'' Ljubuški, Općina Ljubuški i samostan sv. Ante Humac Ljubuški u suradnji s Gimnazijom Ljubuški, Framom Humac i udrugom Duga Ljubuški organizirali su obilježavanje "Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, Škabrnje, Uzdola, Grabovice" i utemeljenje HZ Herceg Bosne i svih mjesta gdje su poginuli Hrvati.

Obilježavanje ovog značajnog datuma počelo je u jutarnjim satima paljenjem svijeća kod spomenika na trgu Domovinske zahvalnosti, u 13 sati zazvonila su ljubuška zvona, a organizirana je i cjelodnevna izložba likovnih plakata učenika osnovnih i srednjih škola općine Ljubuški. Sav prihod od prodaje svijeća koje je organizirala Duga ići će u humanitarne svrhe za izgradnju „Kućice iz bajke" Centra za djecu i mlade s poteškoćama!

U 18 sati u crkvi svete Kate u Ljubuškom služena je sveta misa zadušnica za sve poginule branitelje koju je slavio fra Goran Azinović. Poslije svete mise vjernički se puk s upaljenim svijećama u procesiji uputio na trg Domovinske zahvalnosti gdje su uz prigodne molitve zapaljene svijeće, a prigodni program i ove su godine izveli učenici Gimnazije Ljubuški.

Fotogaleriju možete naći na linku OVDJE.