FOTO: Otvorena 8. izložba polaznika Škole slikanja Art galerije Herceg

Prigodnom izložbom svoja postignuća u likovnom izražavanju predstavili su u utorak 10.veljače 2015. u prostorijama Gimnazije Ljubuški polaznici Škole slikanja Art galerije Herceg.Tradicionalno Škola slikanja Art galerije Herceg po završetku tromjesečnog ciklusa škole predstavlja radove svojih polaznika. Ovogodišnja, osma po redu, skupna izložba, na kojoj je radove predstavilo sedamnaest polaznika škole, privukla je veliki broj posjetitelja, ljubitelja likovne umjetnosti.

„Ponosan sam na činjenicu da Ljubuški održava svoju likovnu scenu, ova osma izložba polaznika naše škole slikanja pod vodstvom prof. Ernesta Markote dokaz je tog kontinuiteta. U tri i pol mjeseca koliko je trajala škola polaznici su dostigli visoke rezultate što je večeras vidljivo na njihovim izlošcima.“ rekao je u svom pozdravnom obraćanju organizator Škole slikanja, vlasnik Art galerije Herceg, Ivan Herceg.

Svoj kritički osvrt na izložene radove izložio je ak. slikar Franjo Primorac „Ljubuški je oduvijek bio rasadnik talenata, želim iskazati svoje zadovoljstvo pozivom na večerašnju izložbu u Gimnaziji Ljubuški koja je iznjedrila mnoge kreativce i umjetnike. Cijenim trud organizatora gosp. Ivana Hercega pod čijim okriljem je pokrenuta škola slikanja i prof. Markote koji je vodio učenike. Ono što mogu reći o izloženim djelima je vidljiv talent, dobra tehnika i iskazan senzibilitet i tko zna možda sutra netko od njih postane veliki i priznat slikar,“ rekao je.

Polaznicima škole slikanja, koja se održavala u vremenu od 12. rujna do 19. prosinca 2014. godine u prostorijama i organizaciji Art Galerije Herceg, pod stručnim vodstvom profesora akademskog slikara Ernesta Markote dodijeljeni su certifikati o završenom prvom, drugom i naprednom stupnju škole. Ovogodišnja škola slikanja Art galerije Herceg zaključena je ukupnim brojem od 17 polaznika.

Prvi stupanj škole slikanja završili su: Kata Nuić, Josipa Prskalo, Nikola Brbor, Maria Buntić, Daniela Buntić, Damir Boras, Marko Vukšić i Ana Vasilj.

Drugi stupanj škole slikanja završili su : Alojzije Vincent Pilatić, Lucija Barbarić,Lara Jurčić, Jelena Vasilj, Anđela Čuvalo,Nikola Zelić.

Napredni stupanj škole slikanja završili su:Josipa Rašić,Darija Dugandžić i Nada Bajto.

Svečanost je vodila Bjanka Medić, a u glazbenom djelu programa nastupili su učenici Gimnazije Emin Anadolac, Antea Jurič i Bruno Vego.

Nakon uručenja certifikata polaznicima, izložbu je prigodnim riječima otvorio ravnatelj Gimnazije Ljubuški prof.Goran Skoko „ Raduje me činjenica da će u izloženim slikama uživati i naši učenici ali i drugi zainteresirani građani koji slike mogu pogledati do 17.veljače ovdje u višenamjenskoj dvorani Gimnazije Ljubuški.“