Video: Školski dnevnici od papira odlaze u povijest

(1 Glasaj)

Ljubuška gimnazija zakoračila je u budućnost - tehnički opremljena, umreženi podaci, u svakom kutku škole pristup internetu. "Digitalno sazrela", postaje prva e-škola u Federaciji. Klasične školske dnevnike od papira zamijenit će elektronički. I to vrlo jednostavno - u web aplikaciju unose se podaci o učeniku, njegove aktivnosti na nastavi, predmet i ocjena. Sve se čuva na serveru, kojem mogu pristupiti i roditelji.

"Projekt će najviše odgovarati roditeljima, kojim će sve promjene u vezi za njihovim djetetom bit dostupne putem SMS-a ili e-maila", objašnjava Goran Skoko, ravnatelj Gimnazije u Ljubuškom.Novi sustav, u školi tvrde, nema mane. Onog trenutka kad učenik dobije ocjenu ili izbjegne školski sat – roditelj prima informaciju u SMS-u. Svakog trenutka imat će uvid u situaciju učenika u školi.Suglasnost za reforme u ovoj školskoj godini dalo je ministarstvo obrazovanja ŽZH-a. Profesori su prošli obuke. Već na jesen očekuju, spremne za rad, e-dnevnike.