FOTO: Učenici Gimnazije Ljubuški scenskim prikazom upotpunili program obilježavanja Dana sjećanja na stradale branitelje

Napisao/la  Foto:ljportal.com

Već petu godinu zaredom u organizaciji navijačke udruge ''Skauti'', samostana sv. Ante na Humcu i Općine Ljubuški na Trgu domovinske zahvalnosti tijekom dana Ljubušaci su imali priliku zapaliti svijeću za sve žrtve te razgledati izložbu likovnih radova učenika svih osnovnih i srednjih škola općine Ljubuški.

Cjelodnevni program održavao se povodom obilježavanja dana pada Vukovara i sjećanja na žrtve Vukovara, Škabrnje, Uzdola, Grabovice, Vareša, Ljubuškoga, kao i svih ostalih mjesta stradanja hrvatskog naroda, te utemeljenja Herceg-Bosne. Ovim činom dokazuje se da nismo i nećemo zaboraviti žrtvu nijednoga grada, ali posebno sudbinu našega Ljubuškog, koji je u više navrata granatiran i gdje su nažalost brojni naši Ljubušaci, kao i njihova djeca ostavili svoje nedužne živote na ulicama našega grada.

Na kraju programa, učenici Gimnazije Ljubuški pod budnim okom profesora Mirka Tomića izveli su scenski prikaz posljednjih trenutaka vukovarskog radijskog izvjestitelja Siniše Glavaševića, kao i svih ostalih Vukovaraca koji su ostali u gradu nakon pada u ruke agresora.

Bilo je to skromno sjećanje na sve žrtve Domovinskog rata, posebno poginule, ali i podrška braniteljima.