Svečana dodjela pohvalnica i priznanja uspješnim učenicima

Napisao/la  mozks-zzh.com

Svečana dodjela pohvalnica i priznanja učenicima generacije Županije Zapadnohercegovačke  i učenicima koji su osvojili  prva mjesta iz kulture i znanosti za razinu županije i više razine, te za učenike osvajače prvih mjesta u športskim natjecanjima za razine više od županijske razine u školskoj 2013./2014. godini održana je 30. lipnja 2014. godine u dvorani Skupštine Županije Zapadnohercegovačke.

Ministrica obrazovanja, znanosti, kulture i športa Županije Zapadnohercegovačke, prof. Helena Lončar čestitala je učenicima na njihovim uspjesima, te im je uz prigodne riječi pohvale i zahvale na njihovom trudu i zalaganju  poželjela puno uspjeha u daljnjem školovanju i natjecanjima, a njihovim roditeljima, nastavnicima, trenerima i ravnateljima škola se zahvalila na njihovom doprinosu kojim su pomogli ovim mladim ljudima na putu njihovog  uspjeha.

Priliku da predstave sebe i svoje uspjehe dobili su i  učenici dobitnici pohvalnica i priznanja koji su se zahvalili prvenstveno svojim roditeljima koji su im oslonac u životu, pa onda i nastavnicima i trenerima koji su nesebično ugradili  sebe u njihove uspjehe. Ponosni roditelji, ravnatelji i nastavnici koji su nazočili ovoj svečanosti također su se pohvalnim riječima obratili nagrađenim učenicima i učenicama.

Nakon uvodnog dijela Ministrica je dodijelila pohvalnice i prigodne darove učenicima generacije škola Županije Zapadnohercegovačke, te priznanja učenicima koji su osvojili prva mjesta u školskoj 2013./2014. godini.

Učenici generacije osnovnih i srednjih škola Županije Zapadnohercegovačke

Srednja strukovna škola Ruđera Boškovića Ljubuški: Antonija Grbavac
Gimnazija Ljubuški: Lucija Miličević,
Gimnazija fra Grge Martića Posušje: Kristina Čerkez,
Srednja strukovna škola Posušje: Marija Lebo.

Učenici osvajači prvih mjesta

Prva osnovna Široki Brijeg: Danica Jurić ,  Gabrijela Begić, David Sabljić,
Druga osnovna Široki Brijeg: Anton Ljubić, Ines Lasić,
Osnovna kola Kočerin: Ivan Martinović,
Osnovna škola Biograci: Marija Zelenika,
Osnovna škola Marka Marulića Ljubuški: Ivan Marinović,
Osnovna škola Ivane Brlić Mažuranić Humac: Lorena Mihaljević,
Osnovna škola Tina Ujevića Vitina: Anamarija Boras,   Elena Boras,
Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje: Petra Galić,
Osnovna škola  Ante Brune Bušića Rakitno: Sandra Tokić,
Osnovna škola fra Stipana Vrljića Sovići: Katarina Biško, Josip Bošnjak, Nikola Boban.

Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg:Domagoj Bošnjak, Franjo Skoko, Anđela Spajić, Nikica Perić, Ana Ćavar , Klaudija Čolak, Ivana Markić.
Srednja škola Antuna Branka Šimića Grude: Marko Bošnjak, Brigita Šilić, Anamarija Čolak,
Srednja strukovna škola Ruđera Boškovića Ljubuški:   Gabriela Perić, Antea Petrušić , Martina Ivanković,Veronika Kolak, Ana Prlić,  Josip Skoko, Inga Zovko, Antonio Tomić,

Gimnazija Ljubuški:Klara Vukojević,Estera Alilović, Matija Skoko, Glorija Granić,  Marija Bradvica,
Gimnazija fra Grge Martića Posušje: Ivana Šušnjar,
Glazbena škola Široki Brijeg: Iva Zelenika, Katarina Mandić, Ines Marija Bilinovac,  Bože Cigić,
Osnovna glazbena škola Posušje: Maja Galić,  Luca Senjak,
Osnovna glazbena škola  Grude: Ivana Grizelj.