Gimnazijalka Glorija Granić sudionica potpisivanja Memoranduma učeničkih vijeća i vladinog sektora

Napisao/la  bolji-ljubuski.com

Mreža vijeća učenika u županijama Federacije BiH i Komisija za pitanja mladih Predstavničkog doma Federalnog parlamenta, potpisali su jučer u Sarajevu Memorandum na osnovu kojeg članovi učeničkih vijeća očekuju važnog partnera iz vladinog sektora. Ovom događanju nazočila je i predstavnica Mreže vijeća učenika ZHŽ, mreVUK ZHŽ Glorija Granić, učenica Gimnazije Ljubuški.

Tahir Žustra, predsjednik Mreže, rekao je novinarima nakon potpisivanja da ovaj Memorandum znači podršku parlamentarne Komisije za pitanja mladih srednjoškolaca, dok Mirza Ustamujić, predsjednik parlamentarne komisije, smatra da je potpisivanje Memoranduma veoma bitno, tim prije što je bilo dio šireg događaja čiji su sudionici bili i članovi učeničkih vijeća iz Republike Srpske.

Članovi Mreže savjeta/vijeća učenika Bosne i Hercegovine, u kojoj su učenici iz Federacije i RS-a (predstavnici oko 300 srednjih škola u BiH), prezentirali su aktivnosti, uspjehe i neuspjehe asocijacije, proizašle iz nedovoljne sustavne brige te pokazali kako prepoznaju pojave korupcije u obrazovanju i žele suvremenije obrazovne planove i programe.

Organizatori prezentacije su bili asocijacija Omladinski komunikativni centar (OKC) iz Banje Luke i Agencija za suradnju, edukaciju i razvoj (ACED).

"Na konferenciju, koja se održala jučer u Sarajevu, bili su pozvani ministri svih županija/kantona i predsjednici svake Mreže vijeća učenika iz svakog kantona/županije u svrhu potpisivanja Memoranduma Mreže vijeća učenika Federacije BiH i Vladinog sektora Federacije BiH koji nam puno znači. Tim Memorandumom dobili smo potporu vlasti i ostvarivanje bolje komunikacije s Komisijom za pitanja mladih. Što se tiče Mreže vijeća učenika naše županije, uopće nismo postojali kao mreVUK, zbog čega smo se uvijek pripajali mreVUK-u Hercegovačko-neretvanske županije na čije sam seminare i sastanke išla ja, kao predstavnica Zapadno-hercegovačke županije. Ove godine odlučili smo to promijeniti i dignuti na noge apsolutno sve škole Zapadno-hercegovačke županije, kako bi se početkom lipnja osnovala i naša Mreža", kazala je za Bolji Ljubuški Glorija Granić, predstavnica Mreže vijeća učenika ZHŽ, mreVUK ZHŽ.