"Gimići" Gimnazije Ljubuški na festivalu u Konjicu

Napisao/la  radioljubuski.ba

Dramska sekcija Gimnazije Ljubuški sudjeluje na 12.Festivalu srednjoškolskog dramskog stvaralaštva Bosne i Hercegovine koje se od 19. do 26.travnja 2014. održava u Konjicu.

Kako sami organizatori festivala ističu riječ je o jednom od najčudesnijih manifestacija kulturnog stvaralaštva mladih Bosne i Hercegovine na kojem se u bogatom tjednom programu gledaju,žive i analiziraju sve predstave.

Festival je natjecateljskog karaktera, a amaterska kazališna družina „Gimići“ Gimnazije Ljubuški na festivalu ove godine sudjeluje s predstavom „Da mi je biti političar jedan dan!“ Tekst i režiju predstave potpisuje prof.Marina Ćurić.

Na festivalu sudjeluje 26 školskih i kazališnih skupina iz BIH. Podsjećamo kako su naši Gimnazijalci prošle godine imali odličan uspjeh s predstavom „Bajka o EU“, osvojivši tri nagrade; za najbolje autorsko djelo kojeg je osvojila prof.Marina Ćurić , kao i dvije nagrade za pojedinačna  glumačka ostvarenja koje su osvojili Matea Bošnjak i Ivan Herceg. Domaćin i organizator manifestacije je Amatersko pozorište Neretva Konjic.

U program našeg radija danas se telefonski iz Konjica javila Matea Bošnjak koja nam je prenijela dojmove s festivala. Ovim putem mladim gimnazijalcima i njihovim profesorima čestitamo na dostojnoj promociji našeg grada!