Četiri ljubuške maturantice posjetit će EP u Strasbourgu

Napisao/la  radioljubuski.ba

Na poziv Zdravke  Bušić, hrvatske zastupnice u Europskom parlamentu na trodnevni boravak u Strasbourg odlaze četiri ljubuške  maturantice.Tri učenice Gimnazije Ljubuški: Ivana Šumelj,Ana Družijanić i Ana Barbarić, te Antonija Grbavac učenica Srednje strukovne škole Ruđera Boškovića.

Ljubuške maturantice će boraviti u Strasbourgu od  14. do 17. travnja zajedno sa svojim kolegama iz srednjih škola Zapadnohercegovačke Županije i Imotskog. Posjet se realizira u sklopu programa „Posjetitelji“ koji  omogućuje svakom zastupniku u Europskom parlamentu prijam 50 osoba godišnje kako bi se sjedištu Europskog parlamenta upoznali s europskim institucijama i njihovim radom.

Koristeći prednosti ovog programa zastupnica u Europskom parlamentu gospođa Zdravka Bušić uputila je poziv najboljim učenicima završnih razreda srednjih škola iz Imotskog  i Zapadnohercegovačke županije.Tako će 24 odabrana maturanta imati priliku upoznati se s radom Europskog parlamenta i općenito s načinom rada Europske unije.