U Gimnaziji održan kviz općeg znanja Kvisko

Napisao/la  Dnevni list

Pobjednici u tradicionalnom kvizu općeg znanja “Kvisko” na kojem je sudjelovalo svih sedam srednjih škola s područja Zapadnohercegovačke županije su predstavnici Srednje škole Antuna Branka Šimića iz Gruda, Brigita Šilić iz četvrtog i Marko Bošnjak iz prvog razreda.

“Jako smo sretni i pomalo šokirani jer nismo ni bili svjesni da smo mi pobjednici”, izjavili su sretni pobjednici koji su kao nagradu dobili “Ljupka”, zlatnu mudru sovu, a koja je dobila ime po Ljubuškom, te novčanu nagradu od 200 maraka i umjetničku sliku. Dodijeljena je i srebrna i brončana sova za drugo, odnosno treće mjesto, a svi sudionici su dobili i vrijedne knjige.

Četvrta godina kviza

Ravnatelj Gimnazije Ljubuški Goran Skoko rekao je kako je presretan odzivom, a ujedno je i zatečen, jer ove godine im je dosadašnji prostor bio malen, tako da će se ovaj kviz ubuduće morati organizirati u većem prostoru. Ovo je, naime, četvrta godina da ljubuška gimnazija organizira ovaj kviz. Ideja je došla kada su na Sajmu ideja u Sarajevu prije četiri godine za svoj projekt ‘Kvisko-kviz znanja iz opće kulture’ osvojili prvo mjesto na državnoj razini. “Događaj je prešao u tradiciju, trudimo se iz godine u godinu otkloniti sve poteškoće i podići ovaj događaj na veću razinu”, rekao je Skoko te dodao da je “Kvisko” jako poučan i prije svega učenicima zanimljiv kviz te da ga se u budućnosti zasigurno treba podržati.“Moram kazati kako sam ponosan na rezultat svojih gimnazijalaca koji su osvojili drugo mjesto. Također, i na svoju školu koja na sve načine pokušava učenicima približiti znanje na prigodan i njima zanimljiv način. Gimnazija je imala bogate aktivnosti u prošloj godini, njihovi učenici su aktivno sudjelovali u obilježavanju svih kulturnih događaja u ljubuškoj općini, sudjelovali su na Sajmu ideja ‘Volontiraj-kreditiraj’ u Sarajevu, na Danima europskog nasljeđa u Goraždu, osvojili su prvo mjesto u kategoriji videouradak, te su nizali brojne uspjehe na brojnim natjecanjima. I ove godine planiraju bogate planove i aktivnosti. Želimo obrazovanje učenicima učiniti zanimljivim i zabavnim i nadam se da ćemo u budućnosti imati što više ovakvih aktivnosti”, poručio je Skoko.

Bogat program

Kažimo i to kako su odgovore pratili članovi žirija u sastavu Oliver Papac, Goran Paradžik i Toni Kraljević. Škole su predstavljala po dva učenika iz svake. Učenici su odgovarali na 15 pitanja iz različitih područja općeg znanja. Osim kviza bio je upriličen i glazbeni program, nastupali su učenici Gimnazije Ljubuški, uz njih točku je izvodio i stand up komičar, također učenik Gimnazije Ljubuški. Gledatelji su bili oduševljeni nastupima, kvizom te cjelokupnom atmosferom.