U Varaždinu Gimnazija Ljubuški dobila certifikat Europske točke za darovite ETF

Napisao/la  www.iks-portal.info
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

U organizaciji Europskog Talent Centra Hrvatska, u Velikoj koncertnoj dvorani Glazbene škole Varaždin, Gimnaziji Ljubuški dodijeljen je certifikat kojim je postala Europska točka za darovite (ETP), odnosno dio Europske mreže za podršku darovitih (ETSN).

 

Na ovoj svečanosti Gimnaziju Ljubuški predstavljali su ravnatelj Leopold Mandić, kojem je uručen certfikat, te profesori Gordana Marković i Boro Grgić, a u izaslanstvu ŽZH bili su Ružica Mikulić ministrica obrazovanja, znanosti, kulture i športa Županije Zapadnohercegovačke i Jadranka Bošnjak ravnateljica Zavoda za odgoj i obrazovanje ŽZH i HBŽ.

Europska mreža za podršku darovitima okuplja 25 centara za darovite te gotovo 400 točaka darovitosti iz 44 zemalja širom svijeta, od europskih zemalja poput: Austrije, Belgije, Danske, Nizozemske, Njemačke, Turske, Švicarske do zemalja kao što su primjerice Peru, Saudijska Arabija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Indija i druge.

U Hrvatskoj, unutar Europskog talent centra djeluje 41 europska točka, a valja istaći da je Gimnazija Ljubuški prva europska točka u FBiH.

IMG-20200303-WA0006.jpg

Među ostalim, certifikate su pored Gimnazije Ljubuški još dobili Perpetuum mobile – Institut za razvoj mladih i zajednice Banja Luka, Udruženje „Zajedno u Evropu“ iz Banja Luke, a iz Hrvatske: Centar izvrsnosti Međimurske županije iz matematike, fizike, biologije i kemije, Centar izvrsnosti Virovitičko-podravske županije, centri izvrsnosti gradova Zadra i Osijeka, Tehnička škola Sisak, gimnazije Frana Galovića iz Koprivnica i Matije Antuna Reljkovića iz Vinkovaca, osnovne škole Milana Brozovića iz Kastva i Stjepana Radića iz Bibinja,  OŠ "Remete", "Vežica iz Rijeke, Prva osnovna škola "Varaždin", te dječji vrtići "Dječja mašta" iz Čakovca i "Bajka" iz Varaždina.

Pročitano 707 puta