Gimnazijalci uručili pakete s potrepštinama štićenicima Doma sv. Josipa - audio i foto

Napisao/la 
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Kao i proteklih godina i ove su godine učenici Gimnazije iz Ljubuškog učinili jednu lijepu i hvale vrijednu gestu, uoči Uskrsnih blagdana posjetili su Dom za starije osobe „Sv.Josip Radnik“ na Bučinama. Tridesetak Gimnazijalaca skupa s ravnateljicom Andrijanom Grgić i pedagoginjom Zdravkom Rupčić štićenicama Doma za Uskrs je donijelo prigodne pakete s potrepštinama koje su skupljali učenici svih razreda ljubuške Gimnazije.


Ispred Doma dočekala ih je sestra Paulina pa su svi skupa pohodili dnevni boravak sa štićenicama. Da ovo nije njihov prvi dolazak vidjelo se pri samom dolasku u dnevni boravak, uslijedila su rukovanja, pitanja, ćaskanja… Kako nam rekoše namještenice Doma mladi Gimnazijalci, članovi FRAMA-e dolaze svake subote volontirati i družiti se sa štićenicama.


U Domu je trenutno pedeset i jedna štićenica, a kako reče sestra Paulina kapacitet je pedeset dvoje, a najstarija štićenica ima 98.godina.


Osim druženja i priče „padne“ i pjesma uz zvuke gitare, pa sve izgleda nekako drugačije-ljepše i veselije.


Više o ovoj humanoj akciji možete poslušati i pogledati na linku OVDJE.

Pročitano 1533 puta