Pogledajte kako ljubuški srednjoškolci snimaju film - video i foto

Kategorija: Gimnazija
Hitovi: 19015

viva-ljubuskiViva karavan je od 20. do 22.03.2017. boravio u Ljubuškom. Odabrani srednjoškolci ovoga sunčanog grada u Hercegovini, snimili su svoj film “Žuti balon” inspirirani trodnevnim druženjem i radom sa mentorima Viva filmske radionice.

Poruka koju su poslali kroz ovaj film je da se pozitivnim stavom mogu prevazići sve negativne društvene pojave.

Uz puno novih saznanja o režiji, pisanju scenarija, snimanju i montaži filma, opći dojam mladih iz Ljubuškog je: “Timski rad i pozitivna atmosfera je preduvjet za stvaranje dobrog filma. Nadamo se uspjehu našeg filma na Viva film festivalu 3 u devetom mjesecu ove godine.”

U stvaranju filmskog uratka sudjelovao je i gimnazijalac Srećko Herceg. Pod njegovom redateljskom palicom nastao je dokumentarac nazvan „Žuti balon“.

„Jako sam zadovoljan odrađenim poslom. Ekipa je bila savršeno sastavljena i sve je proteklo onako kako smo zamislili. Neću pogriješiti ako nas nazovem amaterskim profesionalcima“, kroz smiješak je za Dnevni list kazao Srećko te je dodao kako u filmu ima dosta socijalno – ekonomskih odnosa koji pokazuju kako se sve može promijeniti. Kroz film se proteže dječak koji sa žutim balonom prolazi pokraj djevojke s cigaretom u ruci i on joj želi poručiti kako to nije zdravo…

Ulogu direktora  u stvaranju „Žutog balona“ imala je Ivona Barbarić. Ona je za Dnevni list poručila kako je cijela ekipa imala jednaku želju, a to je da film odrade na najbolji mogući način, kako bi postigao dobar uspjeh na VIVA film festivalu predviđenom za rujan tekuće  godine.

„Već drugu godinu zaredom sudjelujem na filmskim radionicama. Mislim da je ovo bolji tim za razliku od prošlogodišnjeg, stoga se nadam da će i rezultat biti jako dobar“, rekla je Ivona, objasnivši kako je cijelu ekipu odabrala  Zdravka Rupčić, pedagoginja u ljubuškoj Gimnaziji te ravnateljica Andrijana Grgić.

Da je izbor bio jako dobar i da su srednjoškolci napravili dobar posao, to je potvrdio Saša Naprta,  izvršni producent VIVA festivala i filmskih  radionica

„Suradnja s ljubuškim srednjoškolcima je izuzetno dobra. Tu smo se već nekako udomaćili i zajedno s njima stekli nova iskustva. Pokazali su se u zaista dobrom svjetlu  te  im želim svu sreću da na predstojećem festivalu, jednako kao i protekle godine, osvoje još jednu vrijednu nagradu.

Podsjetimo, na prošlogodišnjem VIVA festivalu, gimnazijalci Srećko Herceg i Fran Zelić okitili su se drugim mjestom za dokumentarac “Probudi se”, s porukom o potrebi očuvanja prirode.

Više o detaljima snimanja pogledajte na linku OVDJE.